wz

http://www.doopravdy.cz/mambo/index.pphp?option=com_content&task=view&id=2456&Itemid=304

doopravdy 16.10.06

Roš haAjin v Praze 

ŽOP/FŽO 

Autor: asher     

15.10.2006 

Nový park Roš haAjin v Praze...

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

U Španělské synagogy je park Rosh-Ha Ayin

Tradiční židovské písně v podání zpěvačky Kateryny Kolcové zahájily v pátek odpoledne malou slavnost na pražském Josefově. Za přítomnosti oficiálních hostů i četné veřejnosti byl parčík v blízkosti Španělské synagogy pojmenován na park Rosh-ha ayin, což je název partnerského města v Izraeli.

 

Akci zahájila místostarostka Prahy 1 Jana Příhodová. "Dovolte mi, abych zdůraznila mimořádný význam,který této akci přikládám. Izrael se nachází v místech,která byla jednou z kolébek civilizace. Na místě kde se zrodila velká náboženství, jejichž myšlenky zůstaly v samotných základech současného světa dodnes,"řekla ve svém projevu Jana Příhodová."Pro věřící tří velkých světových náboženství je Izrael zemí, k níž mají silný citový vztah. A tak je tomu i pro mnoho občanů České republiky Prahu nevyjímaje,"dodala.

 

Mezi městskou částí Praha 1 a městem Rosh-ha ayin, existuje už mnoho let úzká spolupráce. Podle slov Jany Příhodové pojmenování parku po partnerském městě přispěje k prohloubení další spolupráce. Za stát Izrael byl akci účasten vyslanecký rada izraelského velvyslanectví v Praze Ziv Nero Kulman, který připoměl dlouholeté blízké vztahy mezi ČR a Izraelem.Pojmenování parku po izraelském městě označil za významný akt přátelství. Společně pak s Janou Příhodovou odhalili desku z názvem parku. Akce se zůčastnili členové samosprávy Prahy 1 a magistrátu,předseda Pražské židovské obce František Bánayi, šéf Židovského muzea Leo Pavlát a další osobnosti.

 

     

 

Komentáře

 

 

 


...............


...............


...........


.........